Kocyki i pieluszki bambusowe — idealne na wiosnę i lato

pieluchy bambusowe

Włókno bambusowe jest bardzo delikatne, dlatego znalazło idealne zastosowanie w produkcji licznych rzeczy dla niemowląt. Najlepiej sprawdziło się jako kocyki i pieluchy bambusowe. Są one bardzo funkcjonalne i przydatne w wielu sytuacjach, dlatego warto rozważyć ich zakup podczas szykowania wyprawki.

Rodzaj materiału jako kluczowy wyznacznik

Podczas kompletowania rzeczy tekstylnych potrzebnych nowo narodzonemu dziecku, takich jak ubranka, pieluchy czy kocyki powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiału ze względu na bardzo wrażliwą skórę maleństwa. W związku z tym, w początkowych miesiącach życia powinniśmy weryfikować, z czego wykonane są tekstylia mające kontakt z dzieckiem. Warto także wiedzieć, że istnieją pewne standardy, takie jak na przykład OEKO-TEX, które zapewniają bezpieczeństwo tkaniny. Polega ono na produkcji bez dodatku szkodliwych substancji w takiej ilości, która zagraża zdrowiu. Tkaniny powinny być pochodzenia naturalnego, ponieważ przepuszczają one powietrze. Syntetyczne nie mają takiej zdolności, przez co zatrzymywane jest ciepło i u dziecka szybko mogą pojawić się potówki. Szczególnie trzeba na to zwrócić uwagę podczas ciepłych dni.

Kocyki na ciepłe miesiące

Kocyk to element, który powinien znaleźć się na szczycie listy rzeczy do kupienia przed przyjściem na świat noworodka. Rynek obfituje w wiele różnych modeli, który więc wybrać? W wiosenne i letnie dni powinniśmy zrezygnować z grubych puchowych koców i postawić na lżejsze materiały, by nie przegrzać malucha. Doskonale sprawdzą się wówczas tekstylia wykonane z włókna bambusowego charakteryzującego się właściwościami termoregulacyjnymi, hipoalergicznymi i antygrzybicznymi. Są one miękkie, delikatne, a co najważniejsze — przewiewne. Koc wykonany z tego materiału otuli ciało dziecka, które jest tak ważne w początkowych miesiącach życia, ale zapewnia także odpowiednią temperaturę. Warto zakupić taki model nie tylko ze względów praktycznych, ale także przez estetykę. Prezentują się one wprost cudownie w dziecięcym łóżeczku czy wózku.

Pieluchy bambusowe gwarancją bezpieczeństwa

Pielucha to kolejna obowiązkowa pozycja na liście rzeczy do kupienia. Okazuje się przydatna w wielu różnych sytuacjach. Bambus jest materiałem naturalnym spełniającym niemal wszystkie potrzeby wrażliwej skóry maleństwa, dlatego pieluchy bambusowe to idealny sposób wykorzystania tego surowca. Miękkość i delikatność, a także dobra chłonność wody, to cechy, dzięki którym mogą posłużyć jako pierwszy ręcznik. Dobrze sprawdzi się jako pomocnik w karmieniu, odbijaniu i przewijaniu, a także może stanowić pierwszy przytulacz dziecka. Okrycie dziecka pieluszką wykonaną z włókien bambusowych pełni funkcję delikatnego otulenia oraz chroni przed niechcianymi owadami. Materiał ten absorbuje także promienie ultrafioletowe, dlatego mogą być wykorzystane jako osłonki na wózek czy nakrycie głowy. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, pieluchy bambusowe są absolutną koniecznością w wyprawce.