Zima to wymagający okres w roku, kiedy niskie temperatury niekorzystnie wpływają nie tylko na nasze samo czucie i stan zdrowia, ale odbijają się również na stanie naszego pojazdu. W tym czasie dajmy o siebie, ale nie zapominajmy także o samochodach. Doskonale nadają się do tego kosmetyki samochodowe Adbl, które warto mieć zawsze pod ręką.

Co zrobić, żeby auto po zimie nie uległo zniszczeniu?

Przez kilka miesięcy każdego roku musimy zmagać się z niskimi temperaturami, które niekorzystnie wpływają na stan pojazdów. Kiedy silnik odpalany jest na mrozie, jego żywotność ulega redukcji. Nie oznacza to wcale, że musimy całkowicie zrezygnować z używania pojazdu zimą, ale warto wykonać szereg czynności, które okażą się wsparciem dla całego mechanizmu. Jeśli będziemy stosować specjalne kosmetyki Adbl oraz sprawdzone sposoby użytkowania, stan pojazdu nie powinien ulec pogorszeniu.

W pierwszej kolejności warto pamiętać o szybach, czyli w miarę możliwości zrezygnować ze skrobaczki, która przyczynia się do powstawania nieestetycznych rys. Zdecydowanie lepiej odpalić samochodów wcześniej, gdyż pod wpływem ciepła, śnieg czy lód zostaną szybko usunięte. Na szybie warto umieścić matę albo tekturę, które doskonale chronią szklaną powierzchnię. Pod żadnym pozorem nie należy lać samochodu gorącą wodą, gdyż takie działanie przyczyni się do pęknięcia szyby.

Zimą trzeba również dbać o zamki. Odmrażacz Adbl nie powinien znajdywać się wewnątrz samochodu, tylko w domu albo w kieszeni kurtki, dzięki czemu pod wpływem niskiej temperatury nie ulegnie zniszczeniu.

Dodatkowe rady dla użytkowników samochodów

Bardzo ważne jest dbanie o drzwi. Pod żadnym pozorem nie wolno się z nimi siłować, gdyż uszkodzenie klamki albo uszczelki to tylko kwestia czasu. W omawianej sytuacji należy skorzystać z innych drzwi i ogrzać je ciepłem wydobywającym się ze środka. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z odmrażacza do szyb. Dobrze sprawdzają się także specjalne środki zabezpieczające z dodatkiem silikonu (trzeba je nałożyć jeszcze przed przymrozkami).

Samostraty powinny być traktowane jako ostateczność i pod żadnym pozorem nie należy przesadzać z ich ilością. Jest to związane z wprowadzeniem ich we wlot powietrza, w którym ulegają zapłonowi, co może przyczynić się do powstania usterki w przepływomierzu.

Dbanie o auto polega również na jeździe we właściwy sposób, czyli po uruchomieniu silnika nie czekać na jego rozgrzanie, tylko od razu ruszyć w drogę. Smarowanie nie stanowi dłużej problemu, gdy stosowanie nowoczesnych olejów całkowicie redukuje ten problem, a substancje docierają nawet do najtrudniejszych miejsc motoru. Staraj się zrezygnować z niskich obrotów, gdyż przeciążają silnik oraz skrzynię biegów.

Szczególnie zimą warto mieć przy sobie kosmetyki samochodowe Adbl, które mogą okazać się przydatne nawet w najbardziej nieoczekiwanych momentach.