Decydując się na ogród, musisz zatroszczyć się nie tylko o rośliny, ale również elementy infrastruktury. To dzięki nim ogród stanie się jeszcze piękniejszy. Tym, o czym warto pamiętać, planując ogrodową przestrzeń, jest ścieżka. Może ona być wykonana z różnych materiałów.

Z czego zrobić ścieżkę ogrodową?

Tajemnicą idealnej ścieżki jest przede wszystkim materiał, z którego jest zrobiona. Do wyboru masz mnóstwo materiałów. Do tych naprawdę popularnych zaliczana jest kostka brukowa, która naprawdę dobrze się prezentuje. Dostępna jest w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością wybierzesz tą dopasowaną do swojego ogrodu. Jeśli zależy Ci na szczególnie trwałym, a jednocześnie szlachetnym efekcie, sięgnij po kostkę granitową. Pamiętaj, że kostką możesz wyłożyć nie tylko ścieżki, ale również podjazd. Dużym atutem kostki brukowej jest to, że jej powierzchnię można myć. Dzięki temu przez lata prezentuje się ona doskonale.

Ciekawy efekt można uzyskać, stawiając na otoczaki. Są to okrągłe kamienie, które do złudzenia przypominają te rzeczne. Szczeliny znajdujące się między innymi należy wypełnić piaskiem zmieszanym z cementem. Decydując się na otoczaki, musisz jednak pamiętać, że ich kształt nie będzie taki sam, co sprawi, że ścieżka nie będzie idealnie równa. To dobry wybór do ogrodu w stylu wiejskim.

Ścieżka w ogrodzie może być zrobiona również z płyt chodnikowych. W sprzedaży dostępne są zarówno te betonowe, jak i kamienne. Do ich produkcji wykorzystywany jest między innymi piaskowiec oraz wapień. Płyty chodnikowe – podobnie, jak kostkę brukową – można być, jeśli ich powierzchnia się zabrudzi. To oznacza, że wystarczy o nie odpowiednio zadbać, aby długo prezentowały się jak nowe.

Domek narzędziowy – gadżet przydatny w ogrodzie

Jeśli chcesz ścieżkę ogrodową wykonać samodzielnie, zadbaj o to miejsce, w którym będziesz mógł składować zarówno materiał, jak i narzędzia. Tym, co sprawdzi się naprawdę dobrze jest domek narzędziowy. Bardzo dobrym wyborem jest domek narzędziowy wykonany z drewna. Jego ogromnym atutem jest wyjątkowo estetyczny wygląd – nie musisz umieszczać go w niewidocznym miejscu ogrodu. Nawet jeśli będzie dość mocno wyeksponowany, nie będzie szpecił. Obecnie w sprzedaży znajdziesz domki narzędziowe różniące się wielkością, co oznacza, że bez trudu uda Ci się kupić model dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że wybierając domek narzędziowy z drewna, będziesz musiał o niego odpowiednio dbać. Regularna konserwacja sprawi, że długo zachowa on zarówno doskonały wygląd, jak i pełną funkcjonalność.