Przesiadywanie do późnego wieczoru na wolnym powietrzu przy rozgrzewającym ognisku jest tym, co sprawia ogromną radość niemal każdemu. Niestety wiele osób rezygnuje z tego rodzaju czasu wolnego, ponieważ obawiają się, że posiadanie takiego ogniska wiąże się ze zniszczeniem pewnej części trawnika. Na szczęście są rozwiązania, które przeciwdziałają temu problemowi.

Palenisko ogrodowe — czy jest to dobry zakup?

Duże ognisko to podstawa dla każdego, kto preferuje urządzanie przyjęć do późnych nocnych godzin. Poza tym, że jest to miejsce, przy którym można się ogrzać, służy ono również do przyrządzenia wielu sytych potraw. Palenisko ogrodowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnego ogniska, które wiąże się z wydzieleniem fragmentu trawnika — w związku z tym, że posiada nóżki, pozwoli uniknąć jego zniszczenia.

Biokominek ogrodowy — dlaczego warto go wybrać?

Biokominek ogrodowy to urządzenie, które cechuje się niezwykłą łatwością w obsłudze. Nie wymaga on podłączenia do instalacji kominkowej ani do żadnego źródła prądu. Jedyne co jest potrzebne, aby biokominek ogrodowy funkcjonował prawidłowo, to specjalne biopaliwo na bazie alkoholu etylowego, które sprzedawane jest w butelkach. Biokominek ogrodowy nie wymaga żadnego pozwolenia, w związku z czym można z niego korzystać dosłownie wszędzie. Na świeżym powietrzu, w ogrodzie, jak również na balkonie czy tarasie.

A może by tak grill na trójnogu

Każdy, kto choć raz organizował meeting na świeżym powietrzu, na którym obsługiwał grill, wie, jak istotna jest jego stabilność. Chwiejące się nóżki mogą w znacznym stopniu zaprzepaścić całą pracę włożoną w przygotowanie pysznych dań. Decydując się na grill na trójnogu, nie ma powodu do obaw o to, że jedzenie spadnie na ziemię. Trwałe materiały, przemyślana konstrukcja i solidne wykonanie sprawiają, iż grillowa od staje się prawdziwą przyjemnością.

Kociołek węgierski i kociołek żeliwny — wariant dla prawdziwych smakoszy

W żeliwnym kociołku każda potrawa nabierze niepowtarzalnego aromatu i smaku. Zawieszony nad paleniskiem nie tylko świetnie się prezentuje, ale również pozwala na przygotowanie dań, które oczarują każdego gościa. Duszone warzywa, bigos, a może zupa grochowa prosto z kociołka to jedynie wybrane możliwości na obiad podany w otoczeniu przyrody.

Czy warto inwestować w akcesoria ogrodowe?

Każdy koneser wyszukanego stylu oraz smakowitych potraw doceni akcesoria ogrodowe, które wykorzystywane są przy obsłudze ogniska. Funkcjonalność oraz wyjątkowa forma paleniska, praktyczne właściwości kociołka i grilla zawieszonego na trójnogu, jak również biokominek ogrodowy, zachęcają do organizowania klimatycznych spotkań na świeżym powietrzu.