Niemalże 75% ankietowanych deklaruje robienie zakupów przez Internet. Coraz więcej ludzi, zamiast wybierać się na miasto w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów, szuka ich w sieci. Z tego względu otwarcie własnego sklepu może okazać się ogromnym sukcesem. Oczywiście pod warunkiem, że oferowany towar jest dobrej jakości.

Sklep internetowy – od czego zacząć?

Aby założyć sklep internetowy, nie trzeba mieć sporych oszczędności. Wymagany jest jednak zakup towaru oraz jego magazynowanie, chociaż i tego można uniknąć, decydując się na dropshipping. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w sprzedaży online. Sklep internetowy nie wymaga zamrażania kapitału, gdyż właściciel rozpoczyna współpracę z dostawcą (hurtownią, importerem czy innym). Przedsiębiorca może skupić uwagę na budowaniu swojej marki oraz marketingu, a kwestia magazynu i logistyki przestają spędzać mu sen z powiek. To bardzo skuteczny i w pełni bezpieczny sposób prowadzenia działalności. Jedyny sprzęt, jaki jest potrzebny do prowadzenia firmy to laptop i dostęp do Internetu. Potencjalny klient trafia do sklepu po wpisaniu odpowiedniego hasła wraz z miejscowością (na przykład sklepy internetowe Łódź).

Zysk w sklepie internetowym to różnica, jaką musi zapłacić klient pomiędzy ceną produktu w hurtowni a ceną oferowaną klientowi. W pierwszych miesiącach marża nie jest tak wysoka, ale wraz ze zdobywaniem kolejnych odbiorców można uzyskać bardzo atrakcyjne ceny. Przyczynią się do tego przyznawane zniżki.

Ile można zarobić w sklepie internetowym?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki będzie zarobek z prowadzenia sklepu internetowego, gdyż marża jest uwarunkowana wieloma czynnikami. Na początku (kiedy hurtownia nie oferuje żadnych rabatów) trzeba się godzić na stosunkowo niski zarobek, żeby ceny były cały czas konkurencyjne. Jednak wraz z upływem czasu cała sytuacja się zmieni, a wygenerowany zysk staj się większy. Działania marketingowe i oferowane produkty również wpływają na wysokość zarobku. W sklepie można sprzedawać wszystko, dlatego warto zająć się tym, co sprawia nam radość i oddaje nasze zainteresowania.