Czy chodniki łazienkowe są podstawowym elementem wystroju każdej łazienki?

Chodniki łazienkowe zapewniają komfort po wyjściu z kąpieli. Szczególnie jeśli są miękkie, puszyste i wykonane z bawełny. Odpowiednio dobrane do wystroju łazienki, spełniają funkcję dekoracyjną. Wybór chodników jest ogromny, można wybierać kolory, kształty, a także włókno, z jakich zostały wykonane.

Czy chodniki łazienkowe są niezbędne w każdej łazience?

Chodniki łazienkowe są stworzone po to, aby wychodząc z kąpieli nie stąpać mokrymi stopami po zimnej podłodze. Nie dość, że można się poślizgnąć, to jest to nieprzyjemne. Zatem chodniki zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort po relaksującej kąpieli. Poza tym chodniki, zwane także dywanikami łazienkowymi niewątpliwie są ozdobą każdej łazienki. Piękny wystrój każdego wnętrza jest ważny, ponieważ poprawia nastrój oraz sprawia, że chce się przebywać w takim pomieszczeniu.

Jakie chodniki łazienkowe wybrać?

Chodniki łazienkowe różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Mogą być bawełniane, bawełniane z domieszką włókien syntetycznych lub w całości syntetyczne. Jeśli chodnik ma za zadanie wchłaniać wodę, najlepiej by był bawełniany, ponieważ włókna syntetyczne gorzej lub w ogóle nie wchłaniają wody. Na korzyść tych syntetycznych przemawia ich trwałość i możliwość prania w pralce w wysokich temperaturach. Każdy chodnik powinien mieć od spodu warstwę antypoślizgową, która zapewni to, że dywanik nie przesunie się po podłodze, podczas gdy będziemy stąpać na niego stopą.

Łazienki, które zostały urządzone w stylu industrialnym, czy loftowym chodnik bawełniany może po prostu nie pasować. W takim przypadku można wybrać gumową matę antypoślizgową, chodnik drewniany lub piankowy. Decydując się na ten rodzaj chodników, trzeba mieć na uwadze, że nie wchłoną one wody, a zapewnią jedynie bezpieczeństwo podczas wychodzenia z wanny lub spod prysznica. Warto pamiętać, że drewniany chodnik powinien być odpowiednio zabezpieczony przed wchłanianiem wody, w innym razie szybko się zniszczy i będzie trzeba go wymienić.

Previous post Dlaczego warto kupić sobie prześcieradła z gumką?
Next post Dresówka – co to za materiał?