Wybielanie zębów to nie przesada

ollident wybielanie zebów

Kamień powstający na zębach jest widoczny już na pierwszy rzut oka. Nawet gdy zębom nie dolega na co dzień nic innego, nadal ma szansę pojawić się na nich nalot. Całe szczęście, że w dobie dzisiejszych metod pozbycie się tego problemu jest bardzo łatwe.

Z tego typu problemem zmagają się ludzie z silnie zasadowym pH śliny. Na nawarstwianie się kamienia w pierwszej kolejności może mieć wpływ regularne picie kawy, różnego rodzaju herbat, czerwonego wina, soków czy nektarów. Na samym początku na zębach tworzy się miękki nalot, czyli płytka nazębna, którą można samemu usunąć, następnie płytka zostaje zamieniona na w twardy osad – wymagający interwencji stomatologa.

Zawsze dobrze dbaj o swój uśmiech by pod żadnym pozorem nie dopuścić do pojawienia się kamienia: myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej używając do tego szczoteczki sonicznej. Jak wiadomo, nie zawsze uchronimy się przed wytworzeniem się kamienia. Pomoże nam wówczas dentysta. Jeżeli planujesz usunięcie osadu ze swoich zębów, a nie jesteś pewien, w jakim konkretnym miejscu możesz to zrobić, po prostu wprowadź do wyszukiwarki określoną frazę, np. „skaling” czy „wybielanie zębów Łódź”. Teraz musisz jedynie wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań, uważnie badając opinie internautów. Stomatolog skutecznie oczyści Twoje zęby przy pomocy skalera. Wibracje emitowane przez urządzenie bez problemu rozbiją kamień.

Dbaj o swoje zęby każdego dnia, i nigdy nie pozwól, żeby kamień stał się źródłem problemów z dziąsłami lub próchnicą. Grunt to higiena jamy ustnej i sprawdzony stomatolog.