Nowoczesny styl życia

Nowoczesny styl życia

Żyjemy w czasach, kiedy lifestyle nie jest tylko pustym słowem, modą ani dziwactwem zapożyczonym ze świata. W dobie globalizacji, a więc unifikacji kultury, różnie rozumiany ,,styl życia” człowieka zyskuje na znaczeniu.
To nie jest tylko moda, taki styl życia może obejmować wszystkie dziedziny ludzkiej aktywności i nie ograniczać się do banalnego wyboru ubrań. Obecnie, kiedy towarem na globalnym rynku może być wszystko, naszymi środkami na nim również może być całe nasze życie: to, jak i z kim spędzamy czas, to, co jemy, to, co robimy po pracy, jak wypoczywamy, jakiej muzyki słuchamy i tak dalej. Można wymieniać niemal w nieskończoność, chodzi jednak o to, żeby całość naszych działań dobrze się razem komponowała.

Wystarczy na przykład spojrzeć na najpopularniejsze profile na portalach społecznościowych. Najlepsi, obserwowani przez setki tysięcy albo i miliony ludzi, potrafią pokazać siebie w taki sposób, by cała reszta zapragnęła być dokładnie takimi, jak ich idole. Atrakcyjny styl życia kreuje trendy, a umiejętne wykorzystanie trendów to czysty zysk.