Głowa odmawia posłuszeństwa – i co wtedy?

2123869346-board-1097118_640.jpg

Co powiesz na to, że mogą zdarzać się takie chwile, w których nasza głowa najzwyczajniej odmawia posłuszeństwa? Ciało jasno daje nam do zrozumienia, że mocno czegoś potrzebuje, że będzie w stanie to zrobić, że podoła, natomiast umysł zamyka się na nowe wyzwania i mamy pomysł, jak temu przeciwdziałać. Właśnie wtedy warto sięgnąć po pomoc ze strony trenera mentalnego.

Specyfika pracy trenera mentalnego

Coraz powszechniej zdarzają się sytuacje, w których wymagamy niecodziennej motywacji, aby dać radę codziennym wyzwaniom. Mamy problem z wiarą we własne umiejętności lub tracimy siłę do działania. Nawet gdy w pierwszej chwili wierzymy w sukces, z czasem nasz zapał zanika. To całkiem naturalne, że kiedyś zrozumiemy, że jesteśmy już zmęczeni. Na szczęście wystarczy wtedy motywacyjny kop od eksperta od motywowania – a to właśnie działalność trenera mentalnego.

Nic dziwnego, że z jego pomocy tak chętnie korzystają sportowcy. Ale pojawia się on także na drodze tych jednostek, które chcą polepszyć swoje życie codzienne. Chcą lepiej wyglądać oraz usilnie dążą do celu, jednak każde, również najdrobniejsze niepowodzenie powoduje, że porzucają swoje marzenia. Trener mentalny ma swoje sposoby na to, by tak łatwo się nie zniechęcać.

Jak działa taki trener?

Nie jest to praca należąca do najłatwiejszych – nie miejmy co do tego złudzeń. Wymaga olbrzymiej pobłażliwości, a ponadto wiedzy psychologicznej. Nie będzie to na pewno działalność dla osób, które mają problem z uwierzeniem w swoje możliwości. Potrzebują mieć w sobie wielką pewność – przekonanie o swojej racji. Dodatkowo muszą kochać nade wszystko rozmowę z ludźmi.

Bardzo prawdopodobne, że nie spodziewasz się, jak potężna moc tkwi w Twoim umyśle. Jeżeli zdołasz sobie wmówić, że czegoś nie zmienisz, tak właśnie będzie – również jeśli posiadasz silne predyspozycje do realizacji Twojego wielkiego marzenia. Przyczyną może być nawet jeden słabszy dzień. Jednak gdy tylko nasycisz swój umysł dobroczynną energią i przestawisz przepływ myśli na właściwy tor stosując trening mentalny, już za chwilę znów zaczniesz być gotów do podjęcia nowego wyzwania.