Kinkiet nad lustro – jaki będzie najlepszy?

459990239-bathroom-1940171_640.jpg

Umywalkę i lustro bardzo często oświetlamy montując kinkiety. Podobny model światła dopasowujemy do przedpokojów oraz pozostałych pomieszczeń, gdzie postawiliśmy na lustro. Jak znaleźć doskonały kinkiety nad lustro? Wystarczy, że postawimy na jeden, a jednak więcej?

Tradycyjny kinkiet nad lustro – zalety

Kinkiet nad lustro to zwykle światło dodatkowe. Wybierając go, zawsze możemy liczyć na odpowiednie oświetlenie tych wnętrz, do których nie dotrze w inny sposób blask ze źródła będącego oświetleniem głównym. Poza tym zwykle zadowoli nas estetyka, która jest w stanie w pełni nas usatysfakcjonować, jak i skutecznie sprawić, że każdy wystrój zyska coś wyjątkowego.

Jak najlepiej wybrać kinkiet nad lustro, żeby naprawdę przynosił nam same korzyści, a nie był jedynie dekoracją, której z czasem zechcemy się pozbyć? Naprawdę wiele będzie zależało od tego, gdzie zostało zamontowane lustro oraz jego wielkości. Zwierciadło w łazience zawsze musi być podświetlone w sposób wystarczający, chłodną barwą, która pozwala dostrzec szczegóły, tak ważne w czasie wykonywania czynności pielęgnacyjnych czy makijażu.

Odpowiednio intensywne światło emitowane przez kinkiet zamontowany nad lustrem nie może również oślepiać. W tradycyjnej łazience na pewno świetnie spełnią swoją rolę modele z abażurami otwartymi ku górze lub mlecznymi oraz zabudowanymi, jeżeli ukierunkowane są w stronę umywalki.

Lustro – nie tylko w łazience

Zwierciadła powieszone w salonie lub innego typu pomieszczeniach dziennych, zazwyczaj będą potrzebować cieplejszej barwy światła. Jeśli wybieramy pojedynczy kinkiet nad lustro, należy go umieścić równomiernie pośrodku. Jeśli źródła światła mają zostać jednak przytwierdzone po obu bokach, powinny znaleźć się mniej więcej na wysokości naszego wzorku, możliwie jak najbliżej od zwierciadła. Im większe lustro, tym więcej źródeł światła będzie nam potrzebnych.