W jaki sposób stosować olej kokosowy do pielęgnacji?

55680394-olej-kokosowy-2.jpg

Od dawna istnieje ewidentny szał na olej kokosowy.

 Wbrew wcześniejszym obawom dziś wiadomo, że nie jest to bynajmniej  krótkoterminowa sympatia, a wszyscy ci, którzy zaczęli go użytkować wcale nie wyobrażają sobie aby się z nim rozstać. Skoro więc do chwili obecnej nie uwierzyłaś w potencjał tego daru natury, koniecznie kontynuuj czytanie!

Do usuwania kosmetyków kolorowych

Zazwyczaj zakup artykułów do demakijażu jest frustrujące.

Jak wie każda z nas, nie wszystkie artykuły dostępne w drogeriach uporają się z usunięciem kosmetyków kolorowych i tylko rozmazują je po naszym obliczu. Jeżeli jednak spojrzeć na listę składników tych najczęściej wybieranych – do usuwania makijażu wodoodpornego – jest jasnym, że ich czołowym komponentem są… różnego rodzaju tłuszcze. Zważywszy na to, dlaczego nie zakupić tańszego i ekstrahowanego, a nie sztucznie syntetyzowanego tłuszczu z kokosa? Poradzi on sobie z najwyższej jakości makijażem a także w tym samym czasie zatroszczy się o, dopieści cerę.

Coś dla zdrowia włosów

Nasze włosy potrzebują nie tylko porządnego nawilżenia, jak na okrągło podkreśla się w materiałach komercyjnych, lecz dodatkowo odpowiedniej dawki tłuszczu.

Olej z kokosa jest jedynym olejem, który jest w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw włosa i pomagać od jego wnętrza. Możemy nałożyć niedużą porcję oleju z kokosa na włosy na całej długości, na niemniej niż trzydzieści minut przed myciem, lub wykorzystywać go jedynie do zabezpieczenia końcówek. Jeżeli zamartwiasz się się, że olej z kokosa okaże się niełatwy do całkowitego usunięcia, będziesz pozytywnie zaskoczona – zadaniu podoła dowolny szampon.

Jak radzić sobie z suchą skórą?

Każdy, kto zmaga się z wrażliwą i przesuszoną skórą jest świadomy, że zdecydowana większość produktów do pielęgnacji skutkuje zaledwie na kilka minut. Natłuszczona masłem do ciała skóra będzie wyglądać bosko, jednak zaledwie po kilku godzinach jest tak samo pozbawiona blasku jak przed nałożeniem balsamu…

Jeśli szukasz nawilżenia które trwa, wybierz olej kokosowy – skromna porcja nałożona na skórę sprawnie ją ukoi i nawilży. Pamiętaj aby nie przesadzać z ilością jak również że lepiej nie nie używać produktu bezpośrednio przed nocnym spoczynkiem: kosmetyk może potłuścić pościel.

Do golenia

Być może Twoim wyzwaniem są podrażnienia po goleniu i widoczne „czerwone kropki” bez zbędnych dywagacji zastosuj olej z kokosa. Mnóstwo osób potwierdza że jest
znacząco bezpieczniejszy dla skóry niż sklepowa pianka. Golarka,gładko sunie po natłuszczonej skórze praktycznie eliminując ryzyko wystąpienie skaleczeń, a dzięki składnikom antybakteryjnym oleju kokosowego nie doświadczymy wyprysków i podrażnień.