Praga – czy warto tam zamieszkać?

prague-3010407_640

Mało jest w Europie miejsc tak urokliwych jak stolica naszych sąsiadów Praga. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób rozgląda się za pracą w Czechach, chcąc na stałe związać swoje życie z tym magicznym klimatem i przekonać się osobiście, że warto tam mieszkać.

 

Jak wygląda życie w Pradze?

 

Być może już odwiedziłeś Pragę i zastanawiasz się, czy to miasto może być Twoim przyszłym domem. Albo przyglądasz się tej ofercie pracy w Czechach i zastanawiasz się, czy naprawdę powinieneś zrobić tak duży ruch. Może mieszkasz już w Pradze i nadal nie jesteś pewien, czy powinieneś zostać? Poza piękną architekturą i scenerią, zabytkami i tłumami turystów oraz nieustannie lejącym się piwem, czeska stolica ma wiele do zaoferowania początkującym profesjonalistom – szczególnie w 2020 roku.

Życie tutaj toczy się swoim własnym, unikatowym tokiem, a praca w Czechach jest dobrze płatna. Już kilka lat temu średnia czeska pensja po raz pierwszy przekroczyła 30 000 CZK, a w Pradze przekroczyła 40 000 CZK. Obie liczby stanowią dowód na olbrzymi wzrost w ciągu ostatniej dekady, ponieważ Czechom udało się uniknąć niektórych pułapek ekonomicznych, jakie spotkały inne kraje europejskie (w tym Polskę). Nic dziwnego, że żyje się tutaj dobrze i dostatnio.

 

Jakie korzyści z życia w stolicy Czech?

 

Republika Czeska jest rutynowo zaliczana do najlepszych miejsc do życia pod względem wskaźników jakości życia i podobnych badań, które wydają się pojawiać co miesiąc, aby powtórzyć to, co już wiedzą jej obywatele: w Czechach żyje się dobrze. Co więcej, nie chodzi tylko o pracę w Czechach – pod względem wskaźnika jakości życia, kraj ten wyprzeda pod względem korzyści oferujących mieszkańcom nawet USA, Wielką Brytanię, Francję i inne kraje a to co dzieje się w Pradze obrazuje to w najlepszy możliwy sposób.

Jeśli lubisz naturę, również warto rozejrzeć się za pracą w Czechach. Czeska wieś słynie z pagórków i rozległych lasów, na których znajdują się jedne z najbardziej znanych szlaków turystycznych w Europie, ale co ważne – Praga jest również dość zielona – – tak zielona, że miasto zostało już nie raz uznane za najbardziej zieloną przestrzeń miejską na świecie.