Ochrona przed warunkami atmosferycznymi na kempingu

caravan-2718561_640

Kampery oraz przyczepy kempingowe znajdują coraz większe grono sympatyków, zarówno za granicą, jak i w Polsce. Dla osób tych przebyta droga jest tak samo ważna, jak miejsce do którego się udają. Warto widzieć jakie akcesoria są niezbędne, szczególnie do walki z kapryśną pogodą i porami roku.

Markiza i przedsionek — wykorzystaj przyczepę w stu procentach

Kamper lub przyczepa kempingowa pozwalają nam podróżować, mając jednocześnie schronienie. Niemniej jednak podczas postoju — zwłaszcza dłuższego może nam w nich doskwierać ciasnota, nie mówiąc już nawet o tym, że w środku tych wehikułów ciężko jest wytrzymać, kiedy z nieba leje się żar. Zamontowanie w kamperze lub w przyczepie rozsuwanej markizy, lub zabranie ze sobą przedsionka rozstawianego przed wejściem, to dwa rozwiązania, które sprawiają, że kamper lub przyczepa stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Pod markizą lub w przedsionku który ma odpinane boki, możemy wypoczywać na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Dają one nam ochronę zarówno w trakcie deszczu, jak i w trakcie upałów. Jednocześnie, jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy w przedsionku przenocować, mając dach nad głową.

Pokrowiec na przyczepę kempingową — daj odpocząć swojej przyczepie po sezonie

Pokrowiec na przyczepę kempingową lub na kampera jest to jeszcze bardziej obowiązkowe wyposażenie niż markiza lub przedsionek. Przede wszystkim należy pamiętać, że po sezonie wiosenno-letnim, raczej mało kto z nas będzie tymi środkami lokomocji podróżować. Mało kto również posiada garaż lub specjalną wiatę, pod którą może je schować. Pozostawienie ich na prawie pół roku „pod chmurą” może spowodować szybsze starzenie się maszyn oraz wiele usterek technicznych. Oczywiście największym wrogiem zawsze jest wilgoć, a ta potrafi niezwykle szybko poczynić ogromne spustoszenie, jeśli tylko trafi na nawet małe ogniska korozji. Pokrowiec na przyczepę kempingową lub kampera, założony późną jesienią może pozostać na naszej przyczepie nawet do maja, i dzięki temu przez cały ten czas chroni nasz pojazd.