Nocne problemy senne

respimed badanie snu

Choroba zwana OBS to schorzenie kłopotliwe i poważne. Skoro tylko ujrzymy objawy najczęstsze objawy typu senność z którą nie możesz sobie poradzić niezależnie od wydawałoby się spokojnie przespanej nocy, koniecznie musimy rozważyć odpowiednią diagnostykę, aby udowodnić albo wykluczyć obturacyjny bezdech senny.

Mechanizm obturacyjnego bezdechu jest dość prosty. Zachodzi istotne osłabienie lub krótkookresowe zatrzymanie oddechu. Wywołuje to ciężką reakcją ustroju , której celem jest jak najszybsze wzięcie powietrza. Wybudzamy się i znów zasypiamy, częstokroć nie mając świadomości rano o nocnym wydarzeniu. Podstawowym krokiem prowadzącym do wykrycia OBS bez wątpienia jest sztampowy wywiad lekarza tudzież badanie przez laryngologa. Weryfikuje ono, czy przyczyny bezdechu są anatomiczne, dla przykładu zwężone gardło lub powiększone migdały.

Ostatni krok badanie, które na sto procent potwierdza albo wyklucza OBS. Jeżeli przeczucie zaburzenia potwierdzi się w testach, odbywa się badanie poligraficzne. Procedura polega na na kompletnym kontrolowaniu przebiegu. Jeżeli potwierdzimy OBS, wtedy lekarz zdecyduje o metodzie leczenia. Z niezachwianą pewnością zasugeruje odmianę sposobu życia – sporo sportu pozbycie się nadmiernych kilogramów, porzucenie palenia, zmniejszenie spożywania szczególnie mocniejszego alkoholu.

Najefektywniejsze w mojej ocenie jest wykorzystywanie nabycie właściwego urządzenia. protezy powietrznej. Aparat CPAP, więc nic innego jak ta proteza, to ciche w pracy urządzenie nieustannie wtłaczające do płuc powietrze pod zadanym ciśnieniem. Pozwala to na pewny wypoczynek, bez nieproszonych przerw albowiem powietrze utrzymuje miękkie elementy dróg oddechowych, zapobiegając ich zapadaniu się. Aparat CPAP musimy stosować przez całą noc.