Jak wybrać przyczepę kempingową?

Nabycie przyczepy kempingowej to dość znaczny wkład. Używane modele prestiżowych marek to wkład około 30-40 tysięcy złotych. Doradzamy w jaki sposób wybrać, aby potem nie pożałować.
W przypadku gdy masz w planach zakupienie kempingu zazwyczaj wybierasz warte uwagi firmy i modele – to odpowiedni kierunek tak samo jak podczas wybierania pojazdu. Samochód ponadto odgrywa istotną rolę wielkie znaczenie dla wyboru kempingu. Koniecznie musimy gdyż ustalić w dowodzie rejestracyjnym przyczepę o jakiej wadze mamy możliwość zgodnie z prawem przyczepić do haka swojego auta.

Oglądanie przyczepy kempingowej warto rozpocząć od jej poszycia. Przydatna jest ocena, czy na jej powierzchni nie pojawiły się jakieś uszkodzenia, albo jeszcze gorzej- amatorskie ślady ich tuszowania. Powinniśmy obejrzeć dokładnie wszystkie połączenia i spawy, by mieć pewność, że absolutnie nic nie pęka. Niezaprzeczalnie nieodzowne jest jednocześnie dokładne skontrolowanie całego podwozia przyczepy i poszycia dachu. Ten w najgorszej sytuacji może przeciekać. Tak ważne podwozie natomiast zagrożone jest rdzewieniem a zbutwiała podłoga to niechybne poważne wydatki. Nie dotyczy to raczej przyczep typu Hooby, czy Tabbert.

Wnętrze oraz umeblowanie przyczep  to jedyna droga do przyjemnych wakacyjnych wyjazdów. Jednakże zanim weźmiesz się za sprawdzanie wyposażenia skontroluj zapach w przyczepie, której zakup rozważasz. Jeśli poczujesz zapach stęchlizny to na pewno w przyczepie występują nieszczelności przecieki. No więc świetnym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie stanu przyczepy tuż po deszczu.

Przestudiowanie osprzętu kempingu to głównie działająca i bezpieczna kuchnia oraz schludna łazienka. W oprzyrządowaniu kuchennym skoncentruj się na rury i działanie lodówki oraz palników W pomieszczeniu łazienki sprawdź armaturę. Na sam koniec zostają jeszcze łatwe w zlokalizowaniu niesprawności związane z pozostałymi sprzętami. Zakup przyczepy kempingowej to często początek wydatków bo wielu posiadaczy to prawdziwi fani. Szczególnie skieruj wzrok na najistotniejsze sprzęty tak by starczyło Ci pieniędzy na na zakup dodatkowego wyposażenia, jakie podniesie komfort.