Czy emigranci mogą żyć zdrowiej?

1707253142-river-541456_640.jpg

Powszechnie uważa się, że emigracja jest dobry dla zdrowia. Mawia się, że zamieszkanie na wyspach brytyjskich przynosi korzyści dla zdrowia, a więc ma „medyczne” podłoże. Tak naprawdę wiele zależy od tego, jaka jest natura czyichś problemów oraz w czy regularnie korzysta ze służby zdrowia.

Polska apteka UK wspiera leczenie Polaków

Leczenie w Zjednoczonym Królestwie jest – mówiąc delikatnie – specyficzne. Po doświadczeniach z polskimi gabinetami lekarskimi, a zwłaszcza z poziomem naszych specjalistów, wkrótce zrozumiemy, że wobec niej ta w Wlk. Brytanii pozostawia wiele do życzenia. Nasi, którzy już od dawna mieszkają na Wyspach, tam zaczynają nowy rozdział w życiu, znajdują zatrudnienie, budują domy i snują plany na przyszłość, nierzadko przyjeżdżają do Ojczyzny po to, by skorzystać z opieki medycznej.

Dodajmy, że polscy specjaliści dostępni są także na miejscu, z tym że ich praca liczy się zupełnie inaczej. Porównując, ile przypadków udaje się przebadać brytyjskiej służbie zdrowia a polskiej, mamy tylko jedną odpowiedź na pytanie postawione w tytule – brzmi „tak”. Jeśli chętniej szukamy specjalistów polskich, potrafimy, a właściwie potrzebujemy potrzebną sumę wydać na przejazd na leczenie do Polski, a wtedy na Wyspy wrócimy po prostu zdrowsi.

Wsparciem w poprawie stanu zdrowia może być także bliskość polskiego handlu. Dzięki decyzji o leczeniu w Polsce pomocna może okazać się także polska apteka Londyn, posiadająca w ofercie środki lecznicze pochodzące z Polski. Dla rodaków to okazja, by wspomóc zdrowie nie tylko paracetamolem – wedle brytyjskiej służby zdrowia – ale i zaopatrzyć się w środki naturalne czy kosmetyki.

Dlaczego mamy być zdrowsi?

W nowej ziemi emigranci stykają się z inną tradycją, potrawami, normami postępowania. Pobyt za granicą dobrze służy reorganizacji stylu życia, zwracanie większej uwagi na szczegóły odżywiania oraz próbowanie fuzji kulinarnych. Okazuje się, że połączenie tego trendu z usługami polskiej, znajdującej się na niezłym poziomie służby zdrowia jest dobroczynne dla stanu samopoczucia emigrantów. Inny argument to wyniki wyszukiwań w internecie, które wyświetlają się wraz z wpisaniem w wyszukiwarkę frazy „polska apteka Londyn”. A skoro wzrasta dostępność medykamentów z Polski, łatwiej o dobry stan zdrowia.