Ciągłe kłótnie odbierają ci wszystkie siły?

depression-2912404_640

Rozwody stały się czymś naturalnym w dzisiejszych czasach. Ich przyczyny są różne – wzajemne niedopasowanie, nieumiejętność radzenia sobie z problemami, niedojrzałość, zdrady i brak miłości. Każda para ma swoje problemy i trudno postawić jednoznaczna diagnozę, kot ma rację.

Czy jest jeszcze sens walczyć?

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, że twoje małżeństwo sypie się i nie ma przesłanek, że będzie lepiej, spróbuj jeszcze raz powalczyć o związek. Czasami wystarczy iść wspólnie na terapię do psychologa, wyjechać na dłuższy wypoczynek czy też rozstać się na jakiś czas, dając sobie przestrzeń do refleksji. Bardzo często problemy biorą się z drobnostek, które trzeba wyeliminować, aby życie małżeńskie znów zaczęło układać się pozytywnie. W wielu przypadkach jest to brak czasu dla siebie, nieumiejętność słuchania drugiej osoby czy  porozumienia się w sytuacjach, gdy dwie strony przedstawiają odmienne zdanie na konkretną kwestię. Duże znaczenie maja także kłopoty finansowe, utrata pracy współmałżonka, długi i inne kwestie finansowe. Powtarzające się kłótnie czy ciche dni powodują, że napięcie wzrasta, co prowadzi do mocniejszego oddalania się od siebie. Aby temu zapobiec, trzeba zawsze szukać pozytywnych stron w związku i na tym budować relację od nowa. Szczególnie, gdy są dzieci, nie można dopuścić do rozwodu, bo wtedy narażamy na cierpienie niewinne osoby, które będą odczuwały smak porażki rodziców przez całe życie.

Rozwód jedynym rozwiązaniem?

Jak już ostało wspominane, rozwód nie jest najlepszym rozwiązaniem na małżeńskie problemy. Czasami jednak nie da się inaczej i mimo ciągłych prób mających scementować związek, jest to po prostu niemożliwie. Wtedy trzeba poszukać dobrego wsparcia prawnego, aby sprawa została rozwiązana możliwie jak najlepiej dla obydwu stron. Gdzie szukać pomocy? U dobrego radcy prawnego! Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „rozwód Łódź” pojawi się mnóstwo odsyłaczy do profesjonalnych kancelarii adwokackich, które pomogą tak przeprowadzić sprawę rozwodową, aby była jak najmniej bolesna dla małżonków. Dzięki podpowiedziom specjalisty można bez problemu napisać pozew rozwodowy i dowiedzieć się, kiedy go wnieść do Sądu. Zależnie od adwokata i wyboru małżonków prowadzenie sprawy może obejmować różne aspekty. Wśród nich najczęściej można wymienić – orzeczenie o winie, alimenty na dzieci, podział majątku, władza rodzicielska nad dzieckiem, eksmisja małżonka czy prowadzenie mediacji.

Rozwód to sprawa często bardzo skomplikowana, szczególnie gdy w grę wchodzą dzieci i pieniądze. To także bardzo delikatny problem, który trzeba rozwiązać możliwe jak najciszej i najłagodniej, aby nie wzbudzać kolejnych negatywnych mocji.