5 powodów, dla których warto stosować na co dzień olej z czarnuszki

czarnuszka

Już w starożytności, zanim naukowo udowodniono jej działanie jej cennych składników, czarnuszka stosowana była na najróżniejsze problemy z systemem pokarmowym. Wybierano ją także, chcąc szybko poradzić sobie z przeziębieniem. Także dziś odkrywane są coraz jej szersze właściwości.

Czarnuszka spożywana jest najczęściej w dwóch podstawowych postaciach – oleju (tłoczonego na zimno) czy też ziarenek. W dzisiejszych czasach sporo osób wybiera ostatecznie olej z czarnuszki Właściwości tego preparatu ziołowego są niemal bezcenne. Szeroko stosowana w kuchni przyprawa dała się przez lata poznać jako niezwykle wszechstronne lekarstwo na bardzo wiele nieprzyjemnych dolegliwości.

1. Przyprawa korzenna i znacznie więcej – olejki eteryczne to wyjątkowo cenne składniki występujące w nasionkach czarnuszki, dzięki którym roślina radzi sobie z wieloma ludzkimi objawami, a do tego bardzo intensywne pachnie.

2. Układ pokarmowy – popijając olej z czarnuszki, pozytywnie wpływasz na ochronę błonę śluzowej żołądka. Składniki, jakie znajdują się w czarnuszce, służą całemu układowi pokarmowemu.

3. Skóra i włosy – czarnuszka na pewno sprawdzi się świetnie w przypadku wszystkich tych osób, które narzekają na różnego rodzaju problemy skórne (np. zaczerwienienia, trądzik, wysypki, ale także łuszczyca). Chcąc pozbyć się tego typu objawów, należy systematycznie pokrywać skórę olejkiem.

4. Nadciśnienie – olej z czarnuszki w naturalny sposób powstrzymuje przyrost niebezpiecznej homocysteiny, wiodącej do powstawania niepożądanych zmian miażdżycowych. Dodatkowo obniża ciśnienie, a więc wykazuje zbawienny wpływ na nasze serce.

5. Wirusy, grzyby i bakterie – czarnuszka doskonale radzi sobie z ich występowaniem, m.in. dzięki tymochinonowi. To właśnie on jest odpowiedzialny za tak wysoką skuteczność czarnuszki.

Gdy zdecydujesz, że nadszedł właściwy czas, by przetestować olej z czarnuszki opinie lekarzy, jakie znajdziesz w wielu artykułach branżowych, z pewnością pomogą Ci zrozumieć jego niezliczone zalety. Stosuje się go zarówno zewnętrznie, jak i doustnie – w zależności od indywidualnych potrzeb. Istotnie warto postawić na olej z czarnuszki Zastosowanie ma wyjątkowo szerokie, dlatego zawsze warto mieć go przy sobie.